Back

5. februārī 9.a klases skolēni  sadarbībā ar projektu "Latvijas skolas soma"  iepazinās ar interaktīvu zinātnes  izrādi - "Mākslas un zinātnes krustpunkti". Programmā skolēniem bija iespēja gūt priekšstatu kā zinātne palīdz veidot filmas un teātra izrādes. Par pamatu tika ņemta Latvijas filma "Dvēseļu putenis" . Lai nodotu skatītājiem stāsta detaļas, kā arī pēc iespējas precīzāk attēlotu vēsturiskos notikumus, bija ļoti cītīgi jāstrādā. Piemēram, tika sagatavoti vairāk nekā 15 litri mākslīgo asiņu, izveidoti speciālie degošie šķidrumi un trenēti kaskadieri dažādu triku izpildei. Šis viss nebūtu īstenojams bez ļoti precīziem aprēķiniem un specifiskām zināšanām. Skolēniem pastāstīja, kā tas viss tiek veidots, burtiski ļāva ieskatīties aizkulisēs, lai saprastu, kā rodas īstā māksla!

Paldies pasākuma vadītājai par stāstījumu!

Paldies N. Zībergai par pasākuma organizēšanu!

Skolēnu atsauksmes:

1) Paldies skolas somai, ka devāt mums iespēju paskatīties kā radās mākslīgās asinis un specefekti. Visvairāk mani pārsteidza, ka , lai veidotu asinis, ir vajadzīgs tikai ciets un pārtikas krāsvielas.

2) Man ļoti patika, kā lektors mums stāstīja par kino, tas bija ļoti interesanti un aizraujoši. Īpaši mani aizrāva stāsti par specefektiem.

3) Es nekad neesmu redzējusi filmu "Dvēseļu putenis", bet tagad, pateicoties stāstiem par to, kā filmu veidoja, es domāju ,ka es to paskatīšos vēl ne vienu reizi.

4) Es uzzināju daudz ko jaunu. Vai jūs zinātu, ka "Dvēseļu putenis" tika izmantots 15 litri mākslīgo asiņu?

5) Tas bija ļoti interesanti. Paldies par iespēju Latvijas skolas somai.

Materiālu sagatavoja L. Petkune, 9.a klases audzinātāja

 

Back  Citas fotogrāfijas sadaļā "Arhīvs" (griezties pie mājas lapas administratora).