Back

10. novembrī Latvijā tiek atzīmēta Mārtiņdiena, kas ir saistīta ar lauksaimniecības darbu beigām un dabas sagatavošanos ziemai. Mārtiņdienu svin daudzas Eiropas tautas, bet katrai tautai ar šo dienu ir saistīti savi ticējumi un tradīcijas. Vācieši Mārtiņdienā galdā liek ceptu zosi un alu, zviedri - putru un pīrāgus, bet latvieši ēd zirņu ēdienus un gaiļus. Latviešu tautas tradīcijas saka, ka Mārtiņdienas vakarā kārtīgi jāizdejojas, lai aitām būtu daudz jēru. Bet adīt šajā dienā nedrīkst, citādi jēri dzims ragaini.
Mārtiņi ir populāra rudens gadatirgu diena.

10. novembrī mūsu skolas parlaments aicināja piedalīties Mārtiņdienas tirdziņā visus, kas grib pirkt vai  pārdot - gan sākumskolas un vidusskolas skolēnus, gan skolotājus un skolas darbiniekus. Skolēni paši izgatavoja garšīgus cepumus un skaistus suvenīrus un lielajos starpbrīžos piedalījās Mārtiņdienas tirdziņā skolas aktu zālē.

Visa pasākuma laikā skanēja tautasdziesmas, valdīja jautra un svinīga gaisotne, par ko parūpējās skolas skolotāji un skolēni. Sākumskolas skolēni bija visaktīvākie tirgotāji. Liels paldies visiem par atsaucību, aktīvu piedalīšanos, meistarību gardumu izgatavošanā un labi pavadīto laiku!

                                                                                                             Skolas  bibliotekāre G.Beļavska.

 
Back Citas fotogrāfijas sadaļā "Arhīvs" (griezties pie mājas lapas administratora).