Back

 

Zīmējumu un radošo darbu konkurss "Dzīvība kokā"

No 2013. gada 18. aprīļa līdz 15. maijam norisinājās zīmējumu un radošo darbu konkurss "Dzīvība kokā", ko LIFE+ līdzfinansētā projekta "EREMITA MEADOWS" ietvaros organizēja Daugavpils Universitātes Sistemātiskās bioloģijas institūts un Dabas aizsardzības pārvalde.
Konkursā tika aicināti piedalīties jaunie dabas draugi - vispārizglītojošo skolu 1.-12. klašu skolēni un arodskolu audzēkņi, kuri vēlējās vairāk uzzināt par īpaši aizsargājamām dabas teritorijām Natura 2000 Latvijā un tajās mītošajām aizsargājamajām sugām, parādīt savu pozitīvo attieksmi pret dabu, iesaistīties dažādu dabas aizsardzības pasākumu īstenošanā, kā arī radoši izpausties dažādās literatūras, vizuālās mākslas un radošo darbu tehnikās.

Lai piedalītos konkursā, tā dalībniekiem vajadzēja iesniegt vizuālās mākslas radošos darbus (brīvā tehnikā veiktus zīmējumus, vai no brīvi izvēlētiem materiāliem gatavotus veidojumus, koka griezumu, adījumu, pinumu vai tamborējumu objektus u.c.) vai literāros darbus (prozas vai dzejas) par dabas vērtību saglabāšanu un popularizēšanu dabas liegumos "Eglone", "Sitas un Pededzes paliene", "Lubāna mitrājs", "Raķupes ieleja" vai dabas parkos "Embūte", "Ogres ieleja", "Kuja", "Dvietes paliene" un "Silene". Kopumā konkursā tika iesniegti 86 darbi no dažādiem Latvijas novadiem.

          Daugavpils, Balvu, Rēzeknes un Rīgas skolēnu iesniegtie darbi tika vērtēti trīs vecuma grupās: 1.- 4. klašu grupa, 5.-8. klašu grupa un 9.-12. klašu un arodskolu audzēkņu grupa. Darbus vērtēja kompetenta žūrija. No tiem 90 darbiem tika izvēlēti 35, pēc tam - labākie 10 darbi. Darbus vērtēja kompetenta žūrija: projekta darba grupa, pārstāvji no Daugavpils Universitātes Mūzikas un mākslu fakultātes, Daugavpils pilsētas domes Vispārējās un profesionālās izglītības pārvaldes un LIFE+ projekta "HerpetoLatvia".

           3. vietu ieguva mūsu skolas pulciņa "Alternatīvais stils" dalībnieki ar darbu "Sienas dekors". Visi šī konkursa laureāti piektdien, 6.09.2013.g., piedalījās apbalvošanā Daugavpils Universitātes Mācību bāzē "Ilgas", kur notika dažādi pasākumi, kas vēl tuvāk palīdzēja iepazīt dabu, sajust tās krāšņumu!

 

 
Back Citas fotogrāfijas sadaļā "Arhīvs" (griezties pie mājas lapas administratora).